Gıda profesyonelleri  için pek çok avantaj sunan  Jelyap’ın üretimi BB tarım tarafından  Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı Türkiye’nin ilk ve tek yaprak jelatin üretim tesisinde gerçekleştirilmektedir.

BB Tarım bünyesinde Jelyap markası ile ürettiği  “Bronze Yaprak Jelatin” tüm dünyada sadece birkaç firma tarafından üretilebilen Çok üst düzey kalitede çok özel  bir üründür.

Özellikleri:

Yaklaşık olarak 300 adet/ kg ve 120-140 bloom jelleşme gücü olacak şekilde üretilmiştir. 

Kullanıldığı yerler

Jelyap Bronze Kalite ürün özellikle panna cotta, dondurma, mousse gibi ağızda kremsi düzgün bir his arzu edilen ürünlerde kullabılabilir.   

Kullanım Şekli

İhtiyaç duyulan yaprak jelatin miktarını 5 dakika soğuk suda yumuşattıktan sonra sudan çıkarınız ve elinizle hafifçe sıkarak fazla suyundan arındırınız. 

Sıcak malzemelerle yaptığınız gıdalarda sıktığınız jelatini doğrudan doğruya karıştırınız, bu esnada jelatin hemen eriyecektir.

Soğuk malzemelerde ise (Kaymak, Krema gibi) bukez sıktığınız jelatini küçük bir tencerede ısıtıp eritiniz. önce malzemenin küçük bir miktarını erimiş olan jelatinin içerisine karıştırınız, kesinlikle tersini yapmayınız. Bu iki karışımı birbirine karıştırdıktan sonra en az 3 saat soğumaya bırakınız.

Jelyap yaprak jelatin gıda sektöründe toz jelatine ve diğer kıvam arttırıcılara kıyasla pek çok avantaj sağlamaktadır.

İşlenmesi kolaydır  

Jeyap Bronze  

İhtiyaca göre bölünüp tam istenen miktarda kullanılabildiği için işlenmesi kolaydır. Tartım gerektirmez. 

Vücut sıcaklığında erir

Vücut sıcaklığında erimesi diğer kıvam arttırıcılara göre ağızda hemen eriyen güzel bir doku oluşmasını sağlar.

Jelyap Bronze Kalite ürün özellikle panna cotta, dondurma, mousse gibi ağızda kremsi düzgün bir his arzu edilen ürünlerde kullabılabilir.

Helal ve Güvenli etikete sahiptir

Tamamen doğal bir gıda maddesi olduğu için GDO lu ve alerjenik değildir ve tamamı sindirilebilir. Helal kaynaklardan üretilir.

Benzersiz doku, elastikiyet ve parlaklığa sahiptir

Jelyaplı karışımlarda toz jelatinlerin aksine topaklanma gelişmez ve biçim verilerek istenilen sabit hale getirilebilir.

Tamamen Seffaftır

Jelyap ana malzemenin rengini bozmaz. Üst düzey parlaklık verir

Gıda profesyonelleri ve ev hanımları için pek çok avantaj sunan  Jelyap’ın üretimi BB tarım tarafından  Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı Türkiye’nin ilk ve tek yaprak jelatin üretim tesisinde gerçekleştirilmektedir.